четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Победа на Барса на старотот од Примера

mesi-barsa-500

Последни вести

Барселона синоќа на „Камп Ноу“ го совлада Елче со 3:0 и новата сезона во Примера ја започна со победа на домашен терен.

Со голот на Лионел Меси во 42 минута, „Каталонците“ ја поведоа победата, а само две минути подоцна Маскерано доби црвен картон. Во вториот дел од натпреварот, иако со играч помалку, Барса постигна уште два гола, поставувајќи го конечниот резултат. Стрелци беа Мунир Ел Хадиди во 46-та минута и Меси со втор гол во 63. минута од натпреварот.

На другите натпревари од 1.коло беа постигнати следниве резултати: Леванте – Виљареал 0:2, Селта – Хетафе 3:1, Еибар – Реал Сосиедад 1:0, Алмерија – Еспањол 1:1, Гранада – Депортиво 2:1, Севиља – Валенсија 1:1 и Малага – Атлетик Билбао 1:0.

Вечерва се играат последните два натпревара од воведното коло: Реал Мадрид – Кордоба и Рајо Ваљекано – Атлетико Мадрид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести