петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Победа за крај на турнејата во Кина

Ова воедно беше и реванш за поразот од овој тим на претходниот турнир. Првото место на турнирот во Жушоу го освои домаќинот селекцијата на Кина.

kosarka

Последни вести

Комбинираниот кошаркарски тим на Македонија со победа над Литванија од 95:88 ја заврши турнејата во Кина и на вториот турнир го освои второто место. Во последното коло од турнирот избраниците на селекторот Драган Раца во изедначен натпревар стигнаа до триумф над Литванија.
Ова воедно беше и реванш за поразот од овој тим на претходниот турнир. Првото место на турнирот во Жушоу го освои домаќинот селекцијата на Кина.
На турнејата во Кина комбинираниот тим кошаркари на Македонија постигна пет победи и имаше три порази

Најчитани вести