недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Победата над Португалија посветена на Михаел Шумахер

POBEDATA POSVETENA SUMAHER

Последни вести

Репрезентативецот на Германија, Лукас Подолски, убедливиот триумф во дуелот против селекцијата на Португалија, го посвети на седумкратниот светски шампион во Ф1, Михаел Шумахер, кој излезе од кома во која се наоѓаше од 29. декември.

„Шумахер ми е голем пријател и сите бевме пресреќни откако ја слушнавме информацијата дека повеќе не е во кома. Слушнавме дека е се подобро, дека повеќе не е во болница. Мислам дека таквата вест делуваше експтра мотивирачки пред дуелот против Португалија. Слушнав одлична вест за мојот големпријател. Оваа победа му ја посветуваме на Михаел Шумахер, а истото ќе го направиме и ако Германија на крајот од првенството се закити со светската титула. Шуми ми е голем пријател, прекрасна лучност и е луд по фудбалската игра. Можно е да го гледал овој натпревар, можно е да го знае и конечниот резултат”, изјави фудбалерот на Арсенал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести