вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Победи на ПСЖ и Монако

psg-500

Поврзани вести

Бразилците Лукас Моура и Маркињос му донесоа победа на ПСЖ, кој барем еден ден ќе биде на второто место на табелата.

Парижаните, кои се уште немаат пораз, но играат под очекувањата, конечно забележаа победа на гостински терен.

Пари Сен Жермен поведе по само 18 минути игра, а стрелец на голот беше Лукас Моура. Конечните 2:0 ги постави неговиот сонародник Маркињос по десетина минути игра во вториот дел.

Проблем за тренерот на ПСЖ Лоран Блан е Езекил Лавеци кој се повреди на овој натпревар.

Екипата на Монако исто така како гостин забележа победа. Тие беа подобри од Монпеље со 1:0, благодарејќи на голот на Жармен во 90-тата минута.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести