Спорт

Победи за Реал Мадрид и Фенерахче во Евролигата

Победи за Реал Мадрид и Фенерахче во Евролигата

Нив можат да им се приклучат Басконија и Дарушафака, доколку победата на вечерашните дуели.

Реал Мадрид на домашен терен беше поуспешен од Уникс Казан, додека Фенербахче победи како гостин кај Армани Милано. Македонскиот интернационалец Перо Антиќ (Фенербахче) постигна 7 поенина во овој дуел.

Резултати и двојки за 9. коло: Реал Мадрид – Уникс 89:75, Армани Милано – Фенербахче 70:79, Анадолу Ефес – Црвена Звезда 100:79, Олимпијакос – Макаби 73:80 Жалгирис – Бамберг 86:72, ЦСКА – Басконија, Галатасарај – Барселона и Панатинаикос – Дарушафака (играат вечерва).

Табела: ЦСКА Москва 7-1 (победи-порази), Реал Мадрид 7-2, Фенербахче 6-3, Басконија 5-3, Дарушафака 5-3, Макаби 5-4, Олимпијакос 5-4, Панатинаикос 4-4, Барселона 4-4, Армани Милано 4-5, Црвена Звезда 4-5, Анадолу Ефес 4-5, Жалгирис 3-6, Галатасарај 2-6, Бамберг 2-7, Уникс 2-7.