четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Победничкото селфи на Неимар и Бруна Маркезине

Благодарен сум што си дел од овој момент. Беше совршен натпревар . Те сакам, напиша Неимар на својот профил на социјалната мрежа Истаграм.

neymarcura_13062014_insta

Поврзани вести

Најголемата ѕвезда во фудбалската репрезентација на Бразил, Неимар победата на стартот од Светското првенство во својата земја над Хрватска го прослави со селфи на кое е и неговата сексапилна девојка Бруна Маркезине.

„Благодарен сум што си дел од овој момент. Беше совршен натпревар . Те сакам”, напиша Неимар на својот профил на социјалната мрежа Истаграм.

Пред натпреварот со Хрватска, Бруна му остави порака со поддршка и заедничка фотографија. Оваа фотографија внесе конфизија меѓу странските медиум кои мислеа дека негова понежна половина е манекенката Габриела Линци.

„Љубави денеска е многу посебен ден за тебе , денот кога почнуваш да го живееш еден од твоите најголеми соништа и среќана сум што можам да те гледам . Бог нека те чува , благослови и води . Знам дека се ќе биде подобро отколку што сонуваше . Со гордост ќе гледам како го работиш тоа што го сакаш“, напиша Бруна и ги потврди гласините дека се смирила со Неимар.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести