вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Побиштипјанец нападнал полицаец на должност

tepacka1

Последни вести

Пробиштипјанец ќе добие пријавапоради напад на службено лице за време на вршење на должноста.

Полицаецот бил нападнат за време на расчистување на физички напад сторен од страна на Д.А.(26) , М.П.(22) и Х.Т.(21) сите од Пробиштип. Пробиштипјанецот го удрил полицаецот во пределот на тилот.

Тој е приведен во полициска станица.

Најчитани вести