Спорт

Побогат и подолг договор за Кошчиелни

Побогат и подолг договор за Кошчиелни

Францускиот интернационалец од редовите на Арсенал, Лорен Кошчиелни потврди дека пред неколку часа го потпишал новиот договор кој го обврзува да остане на “Емирати” до 2018 година.

„Многу сум горд и среќен што најдов заеднички јазик со раководните лица на Арсенал околу новиот договор кој веќе е потпишан. Јас уживам на “Емирати”, уживам од истиот момент кога пристигнав во Лондон. Среќен сум што ќе бидам во ситуација да му помогнам на мојот тим и во годините што следуваат”, изјави централниот дефанзивец.

Репрезентативецот на Франција подолг временски период важеше за најголема желба на германскиот бундеслигаш Баерн (М) и на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ.