недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Побогат и подолг договор за Кошчиелни

POBOGAT I PODOLG KOSIELNI

Поврзани вести

Францускиот интернационалец од редовите на Арсенал, Лорен Кошчиелни потврди дека пред неколку часа го потпишал новиот договор кој го обврзува да остане на “Емирати” до 2018 година.

„Многу сум горд и среќен што најдов заеднички јазик со раководните лица на Арсенал околу новиот договор кој веќе е потпишан. Јас уживам на “Емирати”, уживам од истиот момент кога пристигнав во Лондон. Среќен сум што ќе бидам во ситуација да му помогнам на мојот тим и во годините што следуваат”, изјави централниот дефанзивец.

Репрезентативецот на Франција подолг временски период важеше за најголема желба на германскиот бундеслигаш Баерн (М) и на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести