четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 46

Почеток на новата сезона во кошаркарската АБА лига

Со два натпревара кои ќе се играат денеска ќе започне новата сезона во регионалната кошаркарска АБА лига.

133363420

Поврзани вести

Македонија годинава ќе биде претставувана од МЗТ Скопје Аеродром и дебитантот во ова натпреварување Карпош Соколи.

МЗТ Скопје утре гостува кај актуелниот шампион во лигата Црвена ѕвезда, додека Карпош Соколи дебито ќе го има на гости во Словенија кај Крка.

Двојки за 1.коло:

четврток (29 септември):
19:00 часот Цедевита – Будуќност
21:00 Мега Лекс – Олимпија;

петок (30 септември):
19:00 Црвена звезда – МЗТ Скопје Аеродром
21:00 Задар – ФМП;

сабота (1 октомври):
17:00 Крка – Карпош Соколи
19:00 Морнар – Партизан;

недела (2 октомври):
17:00 Игокеа – Цибона.

Најчитани вести