петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Почесна артилериска стрелба на АРМ по повод Денот на независноста

Генералштабот на Армијата на Република Македонија соопшти дека почесната стрелба со 10 плотуни од 12 артилериски орудија ќе биде изведена од касарната „Илинден“ во Скопје вечер во 18 часот.

strelba (1)

Последни вести

Денот на независноста на Република Македонија – 8 Септември традиционално ќе биде одбележан и со почесна артилериска стрелба од артилерискиот баталјон на АРМ.

Генералштабот на Армијата на Република Македонија соопшти дека почесната стрелба со 10 плотуни од 12 артилериски орудија ќе биде изведена од касарната „Илинден“ во Скопје вечер во 18 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести