среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Почина 12-годишно девојче од свински грип

infektivna-klinika-500

Последни вести

Дванаесет годишно девојче денеска почина од свински грип на Инфективната клиника во Скопје, јавува Канал 5.

Информацијата ја потврдуваат доктори од клиниката.
Се чекаат информации во каква состојба било примено детето во болница и дали претходно имало други заболувања.

Најчитани вести