Македонија

Почина 12-годишно девојче од свински грип

Почина 12-годишно девојче од свински грип

Дванаесет годишно девојче денеска почина од свински грип на Инфективната клиника во Скопје, јавува Канал 5.

Информацијата ја потврдуваат доктори од клиниката.
Се чекаат информации во каква состојба било примено детето во болница и дали претходно имало други заболувања.