петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Почина 7 годишно дете прегазено од трактор

download

Последни вести

Вчера околу 18 часот, седумгодишно дете од Слатино било прегазено од трактор со приколка, додека се враќало од училиште.

Тракторот бил управуван од Џ.И. (55).

Повреденото дете било префрлено во тетовската Клиничка болница, каде била констатирана смрт.

На местот увид извршиле екипи на СВР Тетово и Јавното обвинителство по што се работи на утврдување на причините за несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести