сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Почина 9-годишната Ема од Лисиче

policiska-lenta4-640x480_0

Последни вести

Деветгодишната Ема Радеска која во петокот беше прегазена од автомобил додека се враќаше од училиште во населбата Лисиче, им подлегна на повредите.

Според информациите на Дневник, малото девојче беше прегазено околу 13 часот во петокот, на раскрсницата од булеварот 12. Македонска Бригада и Сотир Томовски. Ема се враќала од училиште кога за жал, на неа налетал 52-годишниот М.С. со своето Пежо.

Девојчето на повредите им подлегнало во 17.20 часот неделата.

 

Најчитани вести