понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Почина актерката Џоан Риверс

На само 12 часа пред да падне во кома, Риверс се шегуваше на својата долговечност и кажа дека ништо не може да ја уништи.Таа рече дека планира да замине на 100 години и дека тоа ќе се случи пред публика.

rivers

Последни вести

Познатат актерка и комичарка Џоан Риверс почина во 81 година од животот. Таа падна во кома поради компликации од операцијата на гласните жици, а лекарите ја одржуваа во живот со помош на апарати.
Риверс  беше ставена на апарати  од минатиот четврток на приватна клиника во Њујорк.
На само 12 часа пред да падне во кома, Риверс се шегуваше на својата долговечност и кажа дека ништо не може да ја уништи.Таа рече дека планира да замине на 100 години и дека тоа ќе се случи пред публика.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести