четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Почина Алиша Рет, глумицата од „Однесено со виорот“

Алиша Рет е родена на 1 февруари 1915 година во Савана.

kkkkkkkkkk

Последни вести

Најстарата преживеана члeнка на актерската екипа на филмот „Однесено со виорот“ Алиша Рет, почина во Јужа Каролина, на 98-годишна возраст.

Во познатиот филм со Вивијен Ли и Кларк Гебл, таа го играше ликот на Индија Виклс.

Портпаролот на домот за стари лица во Чарлстон, каде таа живееше од 2002 година, соопшти дека глумицата починала вчера попладне.

Алиша Рет е родена на 1 февруари 1915 година во Савана, а била и добар портретист и ги скицирала своите колеги на сетот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести