среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Почина бебето чиј татко загина во сообраќајката кај Мавровка

fotonesreka

Поврзани вести

Бебето кое се роди во саботата, а чиј татко загина во тешката сообраќајна несреќа кај трговскиот центар Мавровка, починало во понеделникот, објави порталот Плусинфо.

Од Клиниката за гинекологија и акушерство ја потврдиле информацијата, но не дале повеќе деталји поради специфичноста на случајот.

Трагичната несреќа се случи кога автомобилот на Блаже Илиев, која ја носел својата бремена сопруга кон Гинекологија, возејќи со вклучени светла преминал на црвено светло и се судрил со две други возила. Во несреќата загина Илиев, а седумина беа повредени, меѓу кои и пешаци.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести