четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Почина битолчанецот кој дехидриран беше најден во грмушка

Работник загина во Гевгелија

Работник загина во Гевгелија

Поврзани вести

Почина 84-годишниот битолчанец Стеван Јовчевски, кој беше пријавен за исчезнат на 2-ри јуни.Тој вчера беше пронајден во селото Ивањевци кое е 20 километри оддалечено од неговиот дом во Битола, јавува ТВ Орбис.

Тој вчера бил принајден во грмушки од страна на мештаните.Старецот бил дехидриран и веднаш бил пренесен во битолската клиничка болница. За жал, Стеван денеска им подлегнал на повредите.

Се уште не е познато како битолчанецот стигнал до Ивањевци.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести