вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Почина британскиот актер Боб Хоскинс

Смртта на актерот кој глумеше во „Долгиот убав петок“ и „Мона Лиза“ ја потресе актерската сцена во Велика Британија.

bob.jpg500

Последни вести

Познатиот британски актер Боб Хоскинс почина денеска од пневмонија на возраст од 71 година. Смртта на актерот кој глумеше во „Долгиот убав петок“ и „Мона Лиза“ ја потресе актерската сцена во Велика Британија.

Хоскинс потекнува од градчето Бјури Ест Едмундс во Западен Софолк, а пред две години лекарите открија дека боледува од Паркинсоновата болест.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести