понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Почина буграската фоторепортерка која се самозапали

samozapaliii

Последни вести

Почина 38-годишната фоторепортерка Лидија Петрова, што се самозапали пред бугарското претседателство минатата недела, пренесе МИА.

Жената која во понеделникот е примена во болницата „Пирогов“ со тешки изгореници по на 90 проценти од телото им подлегнала на повредите во болница во текот на ноќта.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести