среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почина девојката што денеска беше застрелана во Тетово

Како што информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски, инцидентот се случил нешто пред 16 часот на паркингот пред маркетот Веро во Тетово, а С.Х. бил фатен во Скопје каде што се обидел да изврши самоубиство. Неофицијално кај него нашле проштално писмо.

images (2)

Последни вести

Дваесетгодишната Р.Д. од тетовско Јажинце која се здоби со две влезни рани во пределот на плешката откако врз неа со огнено оружје, најверојатно пиштол, пукал нејзиниот љубовник С.Х. (26) од Џепчиште, им подлегна на повредите.
Како што информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски, инцидентот се случил нешто пред 16 часот на паркингот пред маркетот Веро во Тетово, а С.Х. бил фатен во Скопје каде што се обидел да изврши самоубиство. Неофицијално кај него нашле проштално писмо.
Повредената девојка била префрлена во Клинчката болница во Тетово од каде веднаш била препратена на скопските клиники, каде по неколку часа им подлегна на повредите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести