петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Почина доајенот на македонската кинематографија, Љубе Петковски

500LJUBE-PETKOVSKI

Последни вести

Почина доајенот на македонската кинематографија, директорот на фотографија Љубе Петковски.

Посмртните останки ќе бидат изложени утре, на градските гробишта Бутел од 11:30 до 12:30 часот.

Најчитани вести