Балкан

Почина екс мисица на Југославија

Почина екс мисица на Југославија

Поранешната Мис Југославија Динка Делиќ почина денеска во Сараево.

Според информациите објавени на „Дневни аваз“, на мисицата и се слошило во канцеларијата и паднала на подот, а се претпоставува дека имала срцев удар.

Динка е родена во Зеница. Откако триумфираше на изборот за Мис Југославија во 1984 година и се отворија вратите на домашната и светската модна сцена.