вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Почина фотографот Чедомир Ненковиќ

cedeomir500

Последни вести

Фотографот Чедомир Ненковиќ починал синоќа во Скопје, јави Република.

Ненковиќ беше роден на 9 септември 1958 година. Во својата богата кариера работеше во дневниот весник „Вечер”, во „Дневник” беше уредник на фотографија, а работеше и како дописник на новинската агенција „Танјуг”.

Погребот е денеска во градските гробишта во Бутел

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести