Крими хроника

Почина градежен работник по пад од скеле

Почина градежен работник по пад од скеле

Градежен работник вчера попладне почина откако паднал од скеле на улицата Орце Николов во Скопје.

МВР соопшти дека вчера околу 14 часот при изведување градежни работи, скопјанецот Драган Д. паднал од скеле и починал на местото.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.