недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почина градежен работник по пад од скеле

skele

Последни вести

Градежен работник вчера попладне почина откако паднал од скеле на улицата Орце Николов во Скопје.

МВР соопшти дека вчера околу 14 часот при изведување градежни работи, скопјанецот Драган Д. паднал од скеле и починал на местото.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

 

Најчитани вести