недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Почина и четвртото момче повредено во несреќата кај Куманово

nesreka

Поврзани вести

Почина момчето кое во тешка состојба беше донесено на скопските клиники, по сообраќајката во близина на Куманово, при која на лице место починаа три момчиња.

Момчињата со своето „бмв“ излетале од надвозникот кај „Бедињски Мост“ во близина на бензинската пумпа на Макпетрол најверојатно поради неприлагодена брзина и со возилото паднале на коловозната лента на автопатот кој води од Скопје и Куманово кон граничниот премин Табановце.

nesreka1

По несреќата на автопатот се преврте и цистерна. Возачот на цистерната најверојатно се обидел да го избегне автомобилот во кој биле момчињата, при што го превртел камионот кој излетал на спротивната лента која води кон Скопје.

Фото: Фејсбук/Ѕид на сообраќајниот срам

Најчитани вести