петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Почина Кемал Монтено

kemal

Последни вести

Српски Блиц пишува дека денеска околу 11 часот починал славниот пејач Кемал Монтено.

Веста за „Дневни Аваз“ ја потврдил Халид Бешлиќ по разговор со Џани, синот на Монтено. Причината за смртта е

силно воспалување на белите дробови и компликаци кои следеле по трансплантацијата на бубрегот извршена во ноември мината година.

 

 

Најчитани вести