понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Почина мајката на Лепа Брена на денот на семејната слава

brena-sa-majkom-foto-print-skrin-1416569112-592135

Последни вести

Лепа Брена и нејзиниот сопруг вечерва нема да ја прославуваат семејната слава Свети Архангел, бидејќи денеска околу 12 часот, починала мајката на пеачката, Ифета Јахиќ (81)

Мајката на Брена со години била тешко болна, а годинава во март била оперирана  во Тузла, а потоа префрлена во Белград, каде што и починала.

brena-sa-majkom-foto-print-skrin-1416569112-592137

Најчитани вести