сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почина малата Тамара од Велес

tamara(4)

Последни вести

Девет годишната Тамара Димовска од Велес починала утринава, потврдуваат од велешката болница.

Малата Тамара имаше вродена маана на рбетниот столб. Првата операција и беше извршена во Македонија пред две години. Тамара требаше да замине за повторна операција, која не ја дочека.

tamara-500

 

фото:Курир

Најчитани вести