понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Почина малолетникот кој беше прегазен кај Католичка

patika

Поврзани вести

Шеснаесет годишниот И.Б. е малолетникот кој почина вчера откако беше удрен од автомобил во близина на Католичката црква.

Момчето по ударот итно беше пренесено во Ургентниот центар каде за жал им подлегнало на повредите.

Несреќата се случила кога во 16-годишниот скопјанец удри џип Туарег управуван од скопјанецот Д.М. (20).

 

Најчитани вести