петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Почина млад кошаркар, член на ЦСКА Москва

ruslan

Поврзани вести

Седумнаесет годишниот кошаркар на московска ЦСКА, Руслан Гаглоев починал утринава за време на тренингот на втората екипа.

На официјалниот сајт на клубот е објавено дека Гаглоев ја загубил свеста и паднал на паркетот непосредно по почетното истегнување.

И покрај брзата реакција на клупските лекари, по едночасовна реанимација тие можеле само да констатираат смрт.

Најчитани вести