недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Почина млад српски фудбалер

fff

Последни вести

27-годишниот фудбалер од Србија, Ненад Стојковиќ почина во тешка сообраќајна несреќа близу Крушевац.

Тој изгубил контрола врз автомобилот и излетал од патот, па во другата лента удрил во автобус. Фудбалерот почина на лице место, а повредени се и тројца патници од автобусот.

Пред дваесет години, на истото место починал неговиот татко. Стојковиќ бил одличен фудбалер, добар другар и скромно момче.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести