петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Почина новинарот Васко Мицковски

vasko-mickovski240

Последни вести

По повеќемесечно боледување почина македонскиот новинар Васко Мицковски. Тој ја загуби битката со ракот.

Mицковски беше еден од основачите на дневниот весник „Утрински весник“. Во својата долгогодишна кариера беше уредник во Македонската телевизија и во неделникот „Глобус“.

 

Најчитани вести