петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Почина пејачот Војо Стојановски

Тој остави позади себе остави голем број на песни и концерти одржани во Македонија и странство.

images

Поврзани вести

Синоќа по кратко боледување почина пејачот на народна музика Војо Стојановски на 65 годишна возраст – објави „Република“.

Тој остави позади себе остави голем број на песни и концерти одржани во Македонија и странство. Војо Стојановски е роден на 2 февруари 1949 година во с. Букојчани, Кичевско.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести