сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Почина полицаецот од Тетово

Тој во петокот околу 10 часот, беше застрелан од свој колега при проверка на оружјето. Иако веднаш по укажана лекарска помош во тетовската клиничка болница, итно бил префрлен на скопските клиники поради тежината на повредите утрово починал.

poli

Последни вести

Според информациите од Јавното обвинителство од Тетово, полицаецот Живко Јовановски (51) кој во петокот беше застрелан во просториите на полициската станица за безбедност во сообраќајот во Тетово, утрово им подлегнал на повредите, пишува Дневник.

Тој во петокот околу 10 часот, беше застрелан од свој колега при проверка на оружјето. Иако веднаш по укажана лекарска помош во тетовската клиничка болница, итно бил префрлен на скопските клиники поради тежината на повредите утрово починал.

Од Јавното обвинителство во Тетово за утре најавуваат повеќе детали за случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести