четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почина полицајката која утрово беше застрелана во Париз

policee500

Последни вести

Почина полицајката која изутринава заедно со општински службеник беше застрелана на југот на Париз, јавија повеќе француски медиуми.

Градоначалникот на Монтруж за радиот Европа 1 изјави дека полицајката и техничкото лице кое исто така е рането во престрелката, интервенирале при сообраќајна несреќа, во моментот на нападот.

– Еден автомобил запре, и започна да стрела. Едно техничко лице скокна врз напаѓачот или напаѓачите, изјави Жан-Лу Метон.

Засега не се поврзува овај напад со вчерашниот врз неделникот Шарли Ебдо, извршителот на нападот е во бегство.

Најчитани вести