понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Почина поранешниот младински репрезентативец Александар Којчевски

Александар Којчевски во текот на кошаркарската кариера настапуваше за неколку клубови во нашата земја меѓу кои Јуниор, Ангели и Торус, како и за универзитетски кошаркарски клубови во САД.

кkosarkar

Последни вести

Неверување, голема болка и неизмерна тага предизвика веста за ненадејната смрт поранешниот кадетски и младински кошаркарски репрезентативец на Македонија, Александар Којчевски кој почина синоќа на свои само 22 години, јавува спортскиот портал ЕКИПА.

– Александар Којчевски во текот на кошаркарската кариера настапуваше за неколку клубови во нашата земја меѓу кои Јуниор, Ангели и Торус, како и за универзитетски кошаркарски клубови во САД. Како перспективен млад кошаркар беше член на кадетската и младинската репрезентација на Македонија. Активно играше кошарка до пред две сезони. Веста за прераната смрт на Којчевски предизвика голема тага и силна болка кај сите нас. Загубата е ненадоместлива, пишува Екипа.

Погребот ќе се одржи денеска (16 октомври) на гробиштата Драчево со почеток во 12 часот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести