сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почина позната хрватска актерка

majapetrin

Поврзани вести

Актерката која македонската публика ја запозна преку сериите „Вила Марија„ и „Забранета љубов“ почина на 42-годишна возраст.

Според хрватските портали актерката Маја Петрин, најверојатно починала од срцев удар, но се’ уште нема официјална потврда на оваа информација.

Актерката е родена на 3 јули 1972 години, а глумеше во голем број телевизиски серии.

Познатата и убава актерка имала еден срцев удар во 2009 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести