недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Почина работник, бил затрупан од одрон на земјата

rabotnici

Последни вести

Попладнево почина работник откако бил затрупан од одрон.

Според првичните информации во скопско Батинци при вршење ископ на земја со багер работникот бил затрупан од одрон на земјата.

Неговата смрт била констатирана во 15:50 часот од лекар на итната медицинска помош.

Од полицијата информираат дека на местото на несреќата ќе биде извршен увид.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести