среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Почина сопругата на Стојан Андов

stojan andov

Поврзани вести

По 56 години љубов, првиот претседател на Собранието на независна Македонија, ја испрати своја сопруга Марија во вечното живеалиште, пишува Вест.

Таа беше погребана на Градските гробишта Бутел во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести