понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почина сопственикот на Манчестер Јунајтед

POCINA SOPSTVENIKOT JUNAJTED

Поврзани вести

Малколм Глејзер, американскиот бизнисмен кој е сопствени на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер јунајтед, почина пред неколку часа во својот дом во САД на 85-годишна возраст.

Сопственикот на познатиот НФЛ клуб, Тампа Беј баканирс, 2005 година го купи англискиот клуб, а под негово водство “црвените ѓаволи” освоија пет шампионски титули во домашниот шампионат и го освоија победничкиот пехар во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести