сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Почина сведокот кој се онесвести на судење

0191

Последни вести

Сведокот кој се онесвести за време на судењето на случајот „Претседавач“ починал и покрај тоа што била повикана брза помош.

Инаку случајот „Претседавач“ се однесува за аферата Машинопромет, во која обвинет е и претседателот на Советот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ.

Според информациите на Канал 5, сведокот бил магационер во Машинопромет и денеска бил повикан да сведочи на судењето.

Присутни во судницата велат дека сведокот уште пред да почне да сведочи рекол дека е возбуден. Но по кратко сведочење на магационерот му се слошило и паднал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести