понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Почина таткото на Борис Тадиќ

ljubomir tadic

Поврзани вести

Академикот Љубомир Тадиќ починал доцна синоќа во Белград во 88-та година од животот, пишува српски „Танјуг“.

Академикот е татко на Борис Тадиќ, поранешен претседател на Србија.

Својата кариера, Љубомир Тадиќ, ја започнал во 1954 година како асистент на Правниот факултет во Сараево, а набрзо станал и вонреден професор. Во 1962-ра година, станал виш советник на Институтот за социјални науки во Белград.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести