сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Почина тригодишно дете во Прилеп

полиција

Последни вести

Вчера околу 11,30 часот во с.Секирци, прилепско, во дворот од куќа дошло до несреќен случај во кој животот го загубило три годишно дете.

Имено, додека истиот играл во дворот, се доближил до приклучна земјоделска машина-прскалка, која паднала врз него и го поттиснала.

По наредба на јавниот обвинител, телото на починатото дете е предадено на семејството за погреб.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести