петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Почина жена повредена во сообраќајка во Кочани

soobrakajka-zeleznicka

Последни вести

Педесет и шест годишната Ленче Ц. од Кочани им подлегнала на повредите кои ги здобила во тешка сообраќајка која се случила во наделата вечерта на патот од селото Тркање кон селото Бање, кочанско.

До несреќата дошло при судир на „Голф“ кој го управувал 29-годишниот Д.Н. од кочанско Соколарци и „Шевролет Спарк“ управуван од Т.Ц. (58) од Кочани.

Со тешки повреди во несреќата се здобиле четири лица кои биле во „Спаркот“, Т.Ц., Ленче, 30-годишната Н.К. од Виница и нејзиниот две годишен син.

Тешко повредените биле пренесени во Клиниките во Скопје, а вчера на повредите им подлегнала Ленче.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести