Македонија,Крими хроника

Починал откако се првртел со својот трактор

Починал откако се првртел со својот трактор

Педесет и шестгодишниот Станимир С. од Башино Село починал откако се превртел со својот трактор.

Увид извршиле ОЈО и увидна екипа од СВР-Велес, при што е утврдено дека  Станимир при спуштање по дол со трактор марка „Фергусон“ со приколица, се  превртел , при што се здобил со повреди, од кои на пат за ЈЗУ Велес починал.