недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почна асфалтирање на новите коловозни ленти на бул. „Трета македонска бригада“

Од страната на двете постојни коловозни ленти деновиве се заменуваат старите и оштетени рабници и се формираат тротоарите.

asfaltiranje na prva faza od Treta Makedonska Brigada (1)

Поврзани вести

Екипите на Градот Скопје почнаа со асфалтирање на новопробиените две коловозни ленти на булеварот Трета македонска бригада, на потегот од раскрсницата со булеварот Србија кон улицата „Фрањо Клуз“. Веќе е нанесен првиот носечки асфалтен слој, а асфалтирањето на новопроширената делница ќе продолжи и во наредните денови.

Градот Скопје очекува асфалтирањето на новите коловозни ленти на булеварот „Трета македонска бригада“ да заврши до крајот на наредната недела. Потоа, возилата ќе се пренасочат по новите две ленти, а ќе се продолжи со реконструкција на коловозот на постојните две сообраќајни ленти.

Од страната на двете постојни коловозни ленти деновиве се заменуваат старите и оштетени рабници и се формираат тротоарите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести