среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Почна грејната сезона со парно само наутро и навечер

Поради високите дневни температури, компаниите снабдувачи со топлинска енергија, најавуваат дека е можно радијаторите да бидат топли само во утринските и ноќните часови.

parno

Последни вести

Од денеска официјално почна грејната сезона која ќе трае  до 15 април идната година.
Според правилата, радијаторите треба да греат од 6 до 21 часот, но само само ако три дена последователно во 21 часот температурите паднат под 12 Целзиусови степени.
Поради високите дневни температури, компаниите снабдувачи со топлинска енергија, најавуваат дека е можно радијаторите да бидат топли само во утринските и ноќните часови.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести