петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Почна конструкција на две нови тениски игралишта во Штип

tenis3

Последни вести

Започна реализацијата на проектот за комплетирање на спортските терени во населбата Сењак. Од денес започна порамнувањето на локацијата каде Агенцијата за млади и спорт ќе конструира две тениски игралишта во Штип, пренесува „старплус“ на ТВ Стар.

На оваа локација, минатата година беше изградено и пуштено во употреба мултфункционално игралиште, а сега до него се градат и два тениски терена. Останува уште завршување на локацијата од другата страна на игралиштето кое општината ќе ја урбанизира во парк со соодветно хортикултурно уредување, со што ќе биде заокружена оваа целина од овој дел на градот. Паралелно се гради и одбојкарско игралиште во паркот во населбата „Дузлак“, додава ТВ Стар.

tenis1

Најчитани вести