понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Почна сезоната за изнајмување велосипеди

Годинава на граѓаните ќе им бидат на располагање вкупно 220 велосипеди, од кои 90 се нови.

Vozi Velosiped 2012 (5)

Поврзани вести

Сезоната за изнајмување велосипеди од пунктовите на ЈП „Градски паркинг“  почнува денеска . Годинава на граѓаните ќе им бидат на располагање вкупно 220 велосипеди, од кои 90 се нови.

Во оваа петта сезона по ред, велосипеди ќе се изнајмуваат на пунктовите кај ТЦ „Бисер“ во населба Аеродром, кај Градската болница, кај болницата „8. Септември“, кај „Треска“ и на новоотворениот пункт кај катната гаража на улицата Свети Кирил и Методиј.

Велосипеди може да се изнајмуваат секој ден од 7 до 23 часот, по цена од 10 денари за час.

Градската власт апелира до граѓаните да не ги оштетуваат велосипедите и да ја почитуваат патната сигнализација.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести