сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Почна со работа нов центар за ран детски развој во Аеродром

deca11

Последни вести

Во просториите на ПОУ „Гоце Делчев“ во Долно Лисиче почна со работа новиот центар за ран детски развој „Слонче“, кој работи во состав на ЈУДГ „Буба Мара“.

Дечињата со огромно внимание и воодушевување го разгледуваа просторот наменет токму за нив. Децата на возраст од 3 до 6 години од Долно Лисиче имаат можност да посетуваат предучилишна програма, со цел да им се обезбеди правилен психо-физички и социо-емотивен развој.

Центарот за ран детски развој Општина Аеродром го отвори во соработка со УНИЦЕФ во рамки на иницијативата „Првите 5 се најважни на свет“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести